Zapowiedź 8 kolejki klasy okręgowej. Trudny mecz Andrespolii z Kolejarzami z Koluszek

uż jutro o godzinie 17:00 seniorzy Andrespolii rozegrają 8 kolejkę ligową. Tym razem przeciwnikiem będzie drużyna KKS Koluszki. Kolejarze z Koluszek dotychczas wygrali dwa spotkania, ze Startem Brzeziny co było niespodzianką w drugiej kolejce oraz 6 – 0 z dołującą Polonią Andrzejów. Zremisowali trzy mecze z Włókniarzem Konstantynów (2 – 2), PTC Pabianice (1 – 1) oraz GLKS Dłutów również 1 – 1. Dwa razy schodzili pokonani. W pierwszej kolejce z Zawiszą II Rzgów (1 – 3) oraz w ostatniej kolejce 2 – 3 z rezerwami Sokoła. Obecnie jutrzejsi nasi goście zajmują 10 miejsce w tabeli i stosunkiem bramek 15 – 10.

W dotychczasowych meczach w ostatnich trzech sezonach Andrespolia w meczach z KKS ma następujący bilans 1(z) – 4(r) – 1(p). Bilans punktowy to 7 – 7 a bramkowy 11 – 11. Co ciekawe obie drużyny wygrywały ze sobą na wyjazdach. Pierwsze i ostatnie zwycięstwo 3 – 2 Andrespolia odniosła 19 maja 2012 roku gdy walczyła o utrzymanie w lidze okręgowej jako beniaminek.

O ile bilans meczowy jest na remis, to w zajmowanych pozycjach lepiej prezentuje się zespół z Wiśniowej Góry. W sezonie 2011/2012 Andrespolia była 11 a KKS 4. W sezonie 2012/2013 Andrespolia – 4, a KKS – 7. Sezon 2013/2014, Andrespolia – 8, KKS – 12.

Biorąc to wszystko pod uwagę to faworytem jest Andrespolia, jednak na pewno nie będzie to łatwy mecz na co wskazuje historia dotychczasowych pojedynków.

Trudne mecze czekają też dwie nasze sąsiednie drużyny. LZS Justynów podejmie u siebie Włókniarza Pabianice a Polonia Andrzejów jedzie na mecz do Głowna. Czyli czekają je mecze z trzecią i drugą drużyną w tabeli. W tej kolejce drużyny z góry tabeli grają z zespołami zajmującymi jej dolne miejsca. Jedynie Start Brzeziny zajmujący 13 miejsce z 7 punktami jedzie na mecz do Strykowa z drużyną z 14 miejsca z 6 punktami. Dla Brzezinian będzie to spotkanie o oderwanie się od strefy spadkowej a dla Justynowa i Polonii o ucieczkę ze strefy spadkowej.