Wysokie porażki faworytów w klasie okręgowej. rwsza wygrana Justynowa i pogrom Orłów z Parzęczewa w 7 kolejce ligi seniorów.

Ostatnia kolejka klasy okręgowej znów zadziwiała. Tym razem za sprawą trzech meczy. Wysokiej porażki Orła Parzęczew z brzezińskim Startem bo aż 0-8. Pierwsza bramka dla brzezinian padła już w 23 sekundzie meczu co wyraźnie podcięło skrzydła piłkarzom z Parzęczewa. Próbując odrobić starty narażali się na kontrataki które skutecznie wykorzystywał Start. Do przerwy prowadził 3-0 a kolejne 5 bramek zdobył w drugiej odsłonie a trzy bramki i klasycznego hat-trica w tym meczu zdobył Polcyn.

Po zaskakującym zwycięstwie 7-0 nad Stalą Głowno drużyna Zawiszy Rzgów przegrała z kretesem dwa kolejne mecze. O meczu z Orłem Parzęczew (1-4) już pisaliśmy. Tym razem „Czarny Rycerz” przegrał z rezerwami Zjednoczonych aż 1 – 5 co może świadczyć o dużym kryzysie w zespole.

Minimalnie, bo tylko 1-0 wygrali mecz Włókniarze z Pabianic którzy pokonali Ostrovię Ostrowy. „Trzy korony” nie były w stanie znaleźć skutecznej recepty na murujących swoją bramkę gości i stąd ta minimalna wygrana.

Pełną pulę, czyli 6 punktów zebrała drużyna Stali Głowno która w sobotę rozbiła konstantynowskiego Włókniarza 5-1 a w środę Start Brzeziny 3 – 0 i z 16 punktami wskoczyła na drugie miejsce w tabeli potwierdzając, że będzie jednym z głównych pretendentów liczących się do awansu.

Trzy punkty wywalczyła też drużyna Sokoła Aleksandrów która wygrała na wyjeździe z KKS Koluszki 3 – 2 dzięki czemu awansowała na 7 miejsce w tabeli.

W kategorii niespodzianek można również rozpatrywać pierwsze w tym sezonie zwycięstwo LZS Justynów które na własnym boisku pokonało 2 – 0 wyżej notowany zespół z Dłutowa. Miejmy nadzieję, że jest to początek marszu w górę tabeli tej drużyny.

Niestety porażkę, choć już nie tak wysoką jak poprzednie poniosła drużyna Polonii Andrzejów. Tym razem przegrała minimalnie bo 0 – 1 z silnymi Termami Uniejów.

W środę, oprócz meczu Stali Głowno ze Startem Brzeziny rozegrano jeszcze dwa zaległe mecze. W pierwszym Termy Uniejów zremisowały 3 – 3 z Włókniarzem Konstantynów a w drugim Kolejarze z Koluszek przegrali z Sokołem o czym pisaliśmy wyżej.