1. PODSUMOWANIE ROCZNE:

2013-12-31

Tak było w Roku 2013

W ostatnim dniu roku warto na koniec zrobić podsumowanie mijającego roku oraz sezonu jesiennego nie tylko pod kątem wyników drużyny seniorów ale również działalności całego klubu.

Drużyny piłkarskie

GLKS Andrespolia jest klubem nastawionym na sekcje piłkarskie. W mijającym roku oprócz drużyny seniorów w na obiekcie przy Czajewskiego trenowały sekcje juniorskie. W sezonie 2012/2013 dwie drużyny juniorów starszych brały udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez ŁZPN. Piłkarze z rocznika 1999 grali w starszej o rok lidze Kuchar w której zajęli przedostatnie 10 miejsce. Drużyna borykała się z problemami kadrowymi i często musiała sięgać po zawodników z młodszych sekcji. Ich młodsi koledzy rozgrywali mecze już w swojej klasie rozgrywkowej (Liga Górski gr. B) i na finiszu sezonu wiosennego uplasowali się na 5 miejscu. Obie drużyny prowadził trener Łukasz Rusiecki który jest jednocześnie piłkarzem drużyny seniorskiej.

Niestety, w tym sezonie z powodu braków kadrowych udało się nam wystawić tylko jedną drużynę juniorów starszych która występuje w Łódzkiej Klasie Michałowicza i grają w niej chłopcy urodzeni w roku 1999 i młodsi, nawet piłkarze z 2002.

Rok 2013 był również rokiem startu dwóch najmłodszych sekcji piłkarskich naszego klubu z rocznika 2003 oraz 2004/2005. Chłopcy rozpoczęli swoje rozgrywki ligowe od Minimistrzostw Deichmanna w których starsi zajęli w swojej lidze 12, a młodsi 5 miejsce. Wiosna i lato 2013 to przygotowania obydwu drużyn do startów ligowych. Miał temu również służyć zorganizowane w Wiśniowej Górze zgrupowanie piłkarskie. W pierwszych swoich rozgrywkach ligowych w klasie Górski Andrespolia 2003 zajęła 5 miejsce (http://andrespolia2003.futbolowo.pl/menu,2,65,nasze-osiagniecia.html ) , ich o rok młodsi koledzy bardzo dobre 3 miejsce (http://andrespolia2004.futbolowo.pl/menu,2,34,nasze-osiagniecia.html ). W jesiennych rozgrywkach halowych rocznik 2003 zajął 3 miejsce na turnieju w Rąbieniu i awansował do półfinału turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Obie drużyny prowadzone są przez tandem trenerski Jonczyk - Smorawski. W grudniu zapadła decyzja o naborze i powołaniu drużyny z roczników 2006/2007 którą poprowadzi Norbert Smorawski.

Drużyna seniorów Andrespolii prowadzona od kilku lat przez trenera Łukasz Jończyka, do którego dołączył pod koniec rundy jesiennej w roli asystenta Norbert Smorawski zajęła na półmetku obecnych rozgrywek 3 miejsce. Traci do drugiej w tabeli Polonii Łódź - Andrzejów jeden, a do lidera LKS Rosanów 5 punktów. W tej rundzie Andrespolia odniosła 7 zwycięstw, 6 meczy zremisowała a przegrała tylko dwa. Jeżeli weźmiemy pod uwagę ilość strzelonych bramek, to jesteśmy drugą najbardziej bramkostrzelną drużyną w Łódzkiej Lidze Seniorów z 33 bramkami zdobytymi. Lepsza od nas jest tylko drużyna Stali Głowno która ma więcej o dwa trafienia. Trzecie miejsce zajmujemy w ilości najmniej straconych bramek (22 gole), a drugie w ogólnym bilansie bramkowym (+11). Ex equo z LKS Rosanów zajmujemy pierwsze miejsce wśród drużyn z najmniejszą ilością porażek (2), a trzecie (razem z 4 innymi drużynami) w ilości zwycięstw. Wydaje się, że największą "zmorą" drużyny z Wiśniowej Góry są remisy (6) i w tej kategorii jesteśmy samodzielnym liderem. Ale poważnie. O przyczynach remisów wypowiadał się trener Jonczyk w podsumowaniu opracowanym przez Damiana Lewosińskiego na stronie: http://andrespoliase.futbolowo.pl/news,2233138,podsumowanie-rundy-jesiennej-i-zapowiedz-przygotowan.html .

Biorąc pod uwagę sezon 2011/2012, kiedy jak pamiętamy walcząc o utrzymanie w klasie okręgowej zajęliśmy po świetnym finiszu wiosennym 11 miejsce, a w sezonie 2012/2013 czwarte (gdzie byliśmy o krok od awansu do IV ligi (zaważyły wyniki na finiszu ligi) oraz obecne 3 miejsce w rozgrywkach musimy powiedzieć, że drużyna robi ciągłe postępy i obecnie jest jednym z kandydatów do walki o wyższą klasę rozgrywkową. Nie byłoby takich sukcesów bez pracy Łukasza Jończyka której nie można nie doceniać. Za jego pracą trenerską przemawiają wyniki i osiągnięcia drużyn które prowadzi.

Obiekty

W 2013 roku obiekt Andrespolii powiększył się o trawiaste boisko na którym trenują i rozgrywają swoje mecze drużyny juniorów młodszych. Dodając do tego wybudowany w sąsiedztwie staraniem Gminy Andrespol Orlik, sprawia, że klub z Wiśniowej Góry ma najlepsze warunki do rozwoju sekcji młodzieżowych na trenie Gminy oraz we Wschodniej części Łodzi.

Zakupione zostały dwa komplety bramek dla potrzeb drużyny seniorów i juniorów starszych oraz juniorów młodszych. Zostały przeniesione ławki rezerwowych pod budynek klubowy oraz powiększono i pomalowano barierki odgradzające trybuny od boiska. Prace te zostały wykonane przez działaczy klubowych Bogdana Wójcika który jest nie tylko kierownikiem drużyny seniorów, ale również przygotowuje boiska przed meczami seniorów i juniorów, Pawła Garnysa, Jana Machałę, Zdzisława Woźnego i Jacka Jarmolińskiego.

W nadchodzącym roku prezes Jacek Bartosik planuje założenie nagłośnienia boiskowego a klub wystąpi do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie na modernizację obiektu.

Podziękowania

Osobne podziękowania należą się Wójtowi Gminy Andrespol panu Dariuszowi Kubusowi oraz radnym za wspieranie działalności klubu. Dzięki uprzejmości pani Dorocie Salskiej, Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Wiśniowej Górze piłkarze mogą przygotowywać się do sezonu w okresie zimowym w hali szkolnej.

Dziękujemy tez rodzicom naszych juniorów za coraz większe włączanie się w działalność klubu i wkład w rozwój sekcji naszych pociech oraz Biuru Rachunkowemu HELP z Łodzi i sklepowi sieci "Groszek" z Andrespola za wsparcie finansowe.

Można powiedzieć, że A.D. 2013 to był Dobry Rok.

_________________________________________________________________________________________________

2. DOKUMENTACJA ROCZNA