Pojedynek na szczycie. Andrespolia gra w sobotę ze Stalą Głowno.

W najbliższy weekend zostanie rozegrana 12 kolejka ligi okręgowej seniorów. Andrespolia zmierzy się w niej z wiceliderem tabeli Stalą Głowno. Piłkarze znad Mrożycy tracą obecnie 2 punkty do naszego zespołu i wyprzedzają Włókniarza Pabianice tylko dzięki zwycięstwu w bezpośrednim meczu.

Z historycznego punktu widzenia obie drużyny w meczach od roku 2011 grały ze zmiennym szczęściem. Trzy mecze wygrała Andrespolia i trzy drużyna z Głowna. Stalowcy są jednak lepsi w bilansie bramkowym który wynosi 14 – 10 na ich korzyść. Co ciekawe w meczach obu drużyn nigdy nie było remisu a zwycięstwa jednej i drugiej drużyny kończyły się zwycięstwami co najmniej różnicą dwóch bramek. Ale wracając do sobotniego meczu. Ostatnie potknięcie Andrespolii w Uniejowie sprawiło, że najbliższy mecz będzie miał wpływ nie tylko na końcowy wynik w tabeli ale również na to czy nasi piłkarze utrzymają po tej kolejce pozycję lidera. A tak się stanie tylko w przypadku zdobycia w Głownie kompletu punktów bo trudno liczyć na to, że trzeci w tabeli pabianicki Włókniarz straci punkty w Konstantynowie.

Analizując obie drużyny można pokusić się o stwierdzenie, że lepszą linię defensywną ma Andrespolia która straciła w tej rundzie 12 bramek podczas gdy piłka trafiała do siatki Stali 20 razy. Dobre defensywy mają również drużyny Włókniarza Pabianice (tylko 8 razy wyciągali piłkę z własnej bramki) i Ostrovii Ostrowy (15 razy). Dużym atutem naszych sobotnich rywali jest najlepszy strzelec ligi Eryk Lebioda który w dotychczasowych meczach zdobył aż 19 bramek. Paradoksalnie może to być również słabość tej drużyny gdyż kolejny z zawodników Stali Patryk Ignatowski ma na swoim koncie 5 trafień. Andrespolia pod tym względem prezentuje się lepiej gdyż mamy dwóch bramkostrzelnych piłkarzy – Witolda Kurzawę (9) i Damiana Estemberga (8).

Nie ulega wątpliwości, że będzie to trudny mecz dla zespołu Andrespolii. Na pewno niełatwą sprawą będzie wyłączenie z gry Lebiody, pełna koncentracja oraz zaangażowanie w walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Ale wszyscy liczymy na zwycięstwo „zielono – białych”.

Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00 na boisku przy ul Kopernika 37 w Głownie.

*Na zdjęciu: Mecz Termy - Andrespolia. Przodem stoi D. Kopa a z nr. 11 F. Kolad (foto:mk)