Zaczyna się krystalizować tabela IV ligi łódzkiej

Remis Zjednoczonych Stryków z GKS II Bełchatów z powrotem zepchnął Andrespolię w grupę spadkową. Strykowianie mają nad nami punkt przewagi, najważniejsze jest, że „Zieloni” dzięki trzem punktom w Nieborowie utrzymali kontakt z zespołami ze środka tabeli.A ta powoli zaczyna się krystalizować.

Na czele są cztery zespoły walczące o awans do III ligi. Swoje mecze wygrali: Widzew (1:0 z Astorią), Paradyż (4:0 z Zawiszą Pajęczno) oraz Zjednoczeni Bełchatów (3:1 z LKS Rosanów). Jednie zespół „Brunatnych” nie zdobył kompletu punktów remisując po raz drugi z rzędu.

Bezpieczne na chwilę obecną są zespoły z piątego i szóstego miejsca, Jutrzenka i Pilica, które mają odpowiednio 9 i 8 punktów przewagi nad zajmującą 13 pozycję Andrespolią. Oczywiście przy założeniu, że IV ligę opuści osiem drużyn. Co prawda obie nie popisały się one w ostatniej kolejce – Jutrzenka niespodziewanie przegrała 0:3 z Włókniarzem Zelów a Pilica tylko zremisowała u siebie 2:2 z Borutą ale zgromadzony zapas punktów pozwala na razie spać spokojnie.

Najliczniejszą grupę stanowią kluby z miejsc 8 – 14. Przewodząca stawce kleszczowska Omega (34 pkt) uległ u siebie 1:2 goniącej go rzgowskiej Zawiszy, która tym samym zepchnęła na 9 miejsce LKS Rosanów. Bezbramkowy remis Polonii Piotrków z Mechanikiem Radomsko sprawił, że te zespoły wraz ze Zjednoczonymi Stryków mają po 31 punktów i tylko o jedno oczko wyprzedzają Andrespolię. Ostatnim zespołem, który może wyjść ze strefy spadkowej w ciągu jednej kolejki jest zelowski Włókniarz oddzielony od 10 miejsca tylko trzema punktami.

W bardzo trudnej sytuacji są zespoły Zawiszy Pajęczno i Orła Nieborów które w ostatnią sobotę pozostały bez zdobyczy punktowej a którym do 12 miejsca brakuje 4 oczek.

Ostatnią grupę stanowią drużyny Boruty, Astorii, Stali i Mazovii. Szukająca stabilizacji formy Boruta w rundzie wiosennej zdobyła 7 punktów ponosząc porażki z Paradyżem i Pilicą, wygrywając z Polonią i Astorią i remisując z rezerwami GKS. Ale do 12 miejsca traci już 8 punktów.

Z zespołów zajmujących ostatnie trzy miejsca najlepiej wiosną spisuje się Mazovia z sześcioma zdobytymi punktami ( mecze z Nieborowem i Stalą Głowno). Po jednym zwycięstwie mają Astoria (zwycięstwo 3:1 z Mechanikiem) i Stal Głowno (wygrana z Włókniarzem Zelów 3:1). Zarówno Astoria jak i Stal mają 10 punktów straty do piotrkowskiej Polonii a Mazovia 11 punktów.

O ile walka o awans może trwać do ostatniej kolejki to grupa spadkowa może wykrystalizować się w ciągu najbliższych czterech – pięciu kolejek.