Kolejny mecz Andrespolii z tych "o sześć punktów"

Jutro o 17:00 seniorzy Andrespolii zmierzą się na własnym boisku ze Stalą Głowno. Drużyna z Głowna zajmuje obecnie 19 pozycję w tabeli z dorobkiem 21 punktów i wyprzedza tylko Mazovię. Zespół z Głowna lepiej gra na wyjazdach gdzie odniósł 3 zwycięstwa, 2 razy remisował i 7 razy przegrywał gromadząc 11 punktów. U siebie wygrali tylko 2 spotkania, 4 razy zremisowali i 6 meczów przegrali gromadząc na swoim koncie 10 punktów.

Drużyna z Głowna lepiej wystartował w rundzie jesiennej i przez krótki czas zajmowała miejsce w środkowej części tabeli. Runda wiosenna nie jest już tak udana gdyż Stal zdobyła w niej tylko 3 punkty wygrywając pierwszy wiosenny mecz z Włókniarzem Zelów 3:1. W kolejnych czterech meczach schodziła z boiska bez punktu. Bilans bramowy też nie jest najlepszy i wynosi 38 – 64, przy czym jest to najwięcej straconych bramek w lidze.

Z kolei Andrespolia odwrotnie, źle zaczęła rundę jesienną zdobywając pierwsze punkty w meczu 5 kolejki z Orłem Nieborów. Natomiast wiosną zespół zaprezentował się całkiem nieźle i w pierwszych pięciu meczach zgromadził 7 oczek. W meczach na własnym boisku Andrespolia 5 razy wygrywała, raz zremisowała i 6 razy przegrywała.

Środowy mecz będzie kolejnym spotkaniem o „sześć punktów” gdyż zadecyduje o układzie sił w strefie spadkowej. Komplet punktów pozwoli „Zielonym” utrzymać się wśród zespołów ze środka tabeli i przybliży szanse na utrzymanie się w IV lidze.