Sensacyjna porażka Zjednoczonych Bełchatów w 26 kolejce

Ostatnia kolejka nie przyniosła dużych roszad w tabeli chociaż odnotowano kilka niespodzianek. Największą była porazka Zjednoczonych z Bełchatowa z broniącym się przed spadkiem zelowskim Włókniarzem aż 0:3. Może okazać się, że zelowanie nie przypadkiem wygrali z Jutrzenką również 3:0 chociaż ŁZPN zweryfikował później ten mecz jako walkower dla Jutrzenki gdyż w drużynie Włókniarzy wystąpił nieuprawniony zawodnik. Z kolei „United” po 15 meczach bez porażki znaleźli w końcu pogromcę.

Walczący o awans do III ligi Widzew odniósł kolejne bo już siódme z rzędu zwycięstwo, tym razem rozgromił Polonię Piotrków 4:0. Widzew jako jedyna drużyna nie straciła punktu i ma również najmniej straconych bramek – tylko 2. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Łodzi awansowali na drugie miejsce w tabeli i mają już tylko punkt straty do prowadzącego Paradyża. Paradyżanie w tej kolejce tylko zremisowali 1:1 z Zawiszą Rzgów.

Na uwagę zasługuje zwycięstwo 3:2 Zawiszy Pajęczno nad Pilicą Przedbórz. Dzięki tym trzem punktom pajęczanie nawiązali kontakt z grupą zespołów ze środka tabeli mając w dorobku 31 punktów. Kolejna niespodzianka to remis 1:1 w Szczercowie gdzie tamtejsza Astoria podejmowała wyżej notowaną Omegę Kleszczów.

Wynikiem 2:1 zakończył się mecz pomiędzy Jutrzenką, którą będziemy gościć w najbliższą sobotę z Mazovią. Goście do 60 minuty utrzymywali czyste konto bramkowe. Dopiero rzut karny dał prowadzenie „Juve”. Druga bramka dla gospodarzy padła z rzutu rożnego w 82 minucie a honorowa dla Mazovi w doliczonym czasie gry.

W dalszym ciągu bez zwycięstwa jest Orzeł Nieborów który przegrał u siebie z Borutą Zgierz 0:1. Nieborowianie tej wiosny zdobyli tylko dwa punkty i pod 20 kolejki powoli staczają się dół w ligowej tabeli.

Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek Stali Głowno ze Zjednoczonymi Stryków. Goście pomimo przewagi nie potrafili zdobyć bramki która dałaby im komplet punktów.