Komplet zwycięstw Widzewa i Paradyża

Kolejna odsłona ligowych zmagań za nami. Andrespolia nie wykorzystała szansy jaką dawało jej zdobycie 3 punktów czyli awans na 10 pozycję. Swoją szanse na awans zmniejszyli Zjednoczeni z Bełchatowa remisując niespodziewanie z Orłem Nieborów 1:1 zwiększając tym samym stratę do liderującego Paradyża z 5 do 7 punktów. Zespół z Paradyża natomiast nie zwalnia tempa i odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo tej wiosny wygrywając z broniącą się przed spadkiem Borutą 2:0.

Największą niespodziankę w tej kolejce sprawił pajęczański Zawisza który na własnym boisku niespodziewanie pokonał piątą w tabeli Omegę Kleszczów. Dzięki temu zwycięstwu Zawiszacy awansowali z 16 na 15 pozycję a Omega spadła na 7. Równie zaskakującym wynikiem zakończył się mecz w Szczercowie gdzie tamtejsza Astoria wygrała z wyżej notowanym Mechanikiem Radomsko.

W kategorii niespodzianek należy też rozpatrywać nikłe bo 3:2 zwycięstwo GKS Bełchatów nad ostatnią w tabeli Mazovią. Do przerwy zanosiło się na dużą sensację bo gości prowadzili 2:1 a Górnicy strzelili zwycięską bramkę na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu.

Wygląda na to, że na właściwe tory wszedł łódzki Widzew który rozbił rzgowskiego Zawiszę 4:0. Co prawda, trudno wyrokować po jednym dobrym meczu ale jest pewne, że widzewiacy będą walczyć o awans do końca.

Tylko Widzew i Paradyż nie straciły punktu tej wiosny. Bez porażki są również Rosanów i Zjednoczeni Bełchatów. Z kolei w dole tabeli bez punktu pozostają po 3 kolejce Włókniarz Zelów i Mazovia Rawa Maz., a bez zwycięstwa są Orzeł Nieborów i Włókniarz Zelów.