Kadrowa rewolucja w Brzezinach*

Na ponad dwa tygodnieprzed startem rozgrywek łódzkiej klasyokręgowej w Brzezinach szykuje się kadrowa rewolucja. Po spadku Startu z IV ligi łódzkiej klub opuściłowielu zawodników. Pozostali zaniedbują zajęcia treningowe i mecze kontrolne. Wszystkiemu powiedział dość trener, który postanowił wziąć sprawy we własne ręce.

Z klubu odeszłoaż jedenastu zawodników: Michał Lech, Dominik Jedynak, Adam Nowak, Bogusław Saganowski, Jakub Ryplewicz, Dariusz Słowiński, Dawid Acela, Michał Rosiak, Antoni Olszewski, Dariusz Palusiak, Jacek Bernat.

Reszta zawodników niesystematycznie przygotowuje się do nowego sezonu i to zaniepokoiło zarząd klubu. Wygląda na to, że w najbliższym czasie dojdzie w Brzezinach do dużych zmian. – Jako trener, który ma być odpowiedzialny za drużynę i osiągane przez nią wyniki nie jestem w stanie zaakceptować obecnego stanu rzeczy. Po rozmowie z zarządem dostałem zgodę na systematyczną przebudowę drużyny i ta decyzja skłoniła mnie do pozostania w klubie. Osobiście uważam, że poprzednie sezony przyzwyczaiły zawodników do tego, że nie trenują, są rozpieszczani i wręcz proszeni o to żeby pojechali na mecz. Niektórym z nich wydaje się, że są niezastąpieni i bez nich drużyna przestanie istnieć – stwierdził Damian Gamus, trener Startu Brzeziny.

Sternik klubu ze Sportowej chce w swojej ekipie systematycznych i ambitnych graczy. Z tego względu postanowił zaprosić na najbliższe sparingi wszystkich chętnych. – W związku z tym, że nie zgadzam się z takim podejściem do treningów szukam ambitnych zawodników, którzy chcą grać w piłkę, rozwijać się sportowo i jednocześnie czerpiąc radość z gry w piłkę nożną. Ewentualnych chętnych, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności w naszym klubie proszę o jak najszybszy o kontakt. Gramy jeszcze dwa sparingi, w których mogęprzyjrzeć się poszczególnym zawodnikom – powiedział Gamus.

* autor; dawid.saj (artykuł ukazał się na stronie Łódzki Futbol)