Czy "Wiśniówka" przeprawi się przez Pilicę?

W sobotę Andrespolia stanie przed kolejnymi zmaganiami ligowymi. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z Pilicą Przedbórz która po 21 kolejkach zajmuje 6 miejsce i traci do lidera 17 punktów. A to sprawia, że piliczanie nie włączą się już do walki o III ligę ale muszą też uważać aby nie roztrwonić siedmiopunktowej przewagi nad strefą spadkową, w tym przypadku nad trzynastą Andrespolią która zebrała dotychczas 26 punktów. Porażka Pilicy oznaczałaby spadek w tabeli a zwycięstwo naszej drużyny - wyrwanie się po raz drugi z miejsc zagrożonych degradacją, miejmy nadzieję że do końca rozgrywek.

„Zieloni” podbudowani zwycięstwem 3:2 nad Polonią Piotrków będą chcieli iść za ciosem i zainkasować kolejny komplet punktów. Drużyna Tomasza Karasińskiego zdaje sobie sprawę, że przy tej ilości zespołów które opuszczą ligę nie ma możliwości kalkulacji matematycznych i nie wystarczą wygrane z zespołami broniącymi się. Do utrzymania potrzebne są jeszcze zwycięstwa z drużynami z górnej części tabeli a każdy mecz jest meczem o 3 punkty.

Nasz sobotni rywal w gronie IV ligowców występuje od roku 2006. W sezonie 2010 / 2011 walczył w III lidze gdzie ostatecznie zajął 15 miejsce (na 16 drużyn) i spadł do IV ligi. W ubiegły roku bez powodzenia walczył w barażach o III ligę przegrywając rywalizację z Oskarem Przysucha. W rundzie wiosennej Pilica podobnie jak „Wiśniówka” zdobyła 3 punkty przegrywając ze Zjednoczonymi Bełchatów u siebie 2:3 i wygrywając na wyjeździe 2:1 z Mazovią. Pod koniec rundy jesiennej żółto – czerwonym też nie wiodło się najlepiej. Zremisowali ze Stalą Głowno 1:1, przegrali z LKS Rosanów 0:3 by na zakończenie jesieni wygrać z Jutrzenką Warta 4:2. Drużyna lepiej spisuje się na wyjazdach gdzie wygrała 6 spotkań i 5 przegrała nie odnotowując żadnego remisu. U siebie wygrywała 4 razy, 3 razy remisowała i poniosła 3 porażki. Lepszy bilans bramkowy ma za to na własnym obiekcie zdobywając 18 goli i tracąc 13. Na wyjazdach odpowiednio 13 – 12.

Bilans Andrespolii w meczach wyjazdowych to: 3 zwycięstwa – 2 remisy i 5 porażek. Ale jak napisaliśmy wcześniej – każdy mecz tworzy osobną historię i w każdym trzeba walczyć o komplet punktów.