Zwycięstwo na trudnym terenie w Pabianicach

PTC Pabianice – Andrespolia Wiśniowa Góra

W rozegranym w sobotę meczu Łódzkiej Klasy Okręgowej piłkarze Andrespolii wygrali na wyjeździe z zespołem PTC Pabianice 2:0.

Wiśniowogórzanie mogli rozpocząć mecz od mocnego uderzenia. Rafał Kępka nie wykorzystał jednak doskonałej sytuacji, którą miał w drugiej minucie. Po wrzutce z rzutu rożnego chybił z kilku metrów. Swoją sytuację miał również w trzynastej minucie Dawid Fajks, który dostał świetną piłkę od Sebastiana Radzio jednak w sytuacji sam na sam nie skierował piłki do bramki. Na tablicy wciąż widniał wynik 0:0. Gospodarze również starali się atakować. W 19 minucie groźnym strzałem popisał się Piotr Szynka, na szczęście piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Dawida Kulpę. W 34 minucie w zamieszaniu podbramkowym nie potrafiliśmy skierować piłki do bramki, jednak już po pięciu minutach cieszyliśmy się ze zdobytego gola. Po strzale Kamila Staniewskiego piłkę do siatki kieruje Sebastian Radzio. Andrespolia z wielkim zaangażowaniem ruszyła do ataku czego efektem był szybko strzelony drugi gol. W 41 minucie spotkania Dawid Fajks popisał się doskonałym podaniem do Damiana Kopy i ten wychodząc sam na sam z bramkarzem został sfaulowany w polu karnym. Karnego zamienił na gola strzelec pierwszej bramki Sebastian Radzio. Do szatni schodziliśmy z wynikiem 0:2.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Andrespolia kontrolowała przebieg rywalizacji, a piłkarze PTC nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Dawida Kulpy.

W 47 minucie groźny strzał na naszą bramkę oddał Rafał Cukierski, lecz na szczęście okazał się niecelny. Bliski szczęścia na zmianę wyniku był jeszcze Robert Świątnicki. W 78 minucie Sebastian Radzio znajdując się w sytuacji sam na sam wypatrzył lepiej ustawionego Świętego, lecz strzał Roberta został zablokowany.

Ostatecznie Andrespolia wygrała 2:0, notując serię dwunastu kolejnych spotkań bez porażki. Sebastian Radzio po dwóch strzelonych w tym meczu bramkach z dorobkiem 19 goli umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.