Ważny mecz z Mazovią

Najbliższy rywal Andrespolii pomimo, że zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli będzie bez wątpienia trudną do pokonania przeszkodą. Mazovia w tej rundzie zdobyła 9 punktów wygrywając z Orłem Nieborów (4:1), Stalą Głowno (2:0) i LKS Rosanów (3:1). Pozostałe mecze zespół Karola Jakubczaka przegrywał chociaż w niektórych potrafił sprawić dużo kłopotów wyżej notowanym przeciwnikom. Tak było w spotkaniach z Pilicą Przedbórz i Jutrzenką Warta (oba mecze po 1:2) czy wczorajszym z Włókniarzem Zelów przegranym 2:3 pomimo, że zelowanie prowadzili 3:0 już do przerwy.

Mazovia dotychczas zebrała 23 punkty i szanse na utrzymanie są raczej minimalne ale nie jest to istotne dla Andrespolii która jesienią przegrała w Rawie Mazowieckiej 1:3. Kolejna przegrana czy chociażby remis zepchnie „Zielonych” w dół tabeli. Po ostatnich meczach dziesiąta Andrespolia z 35. punktami ma tylko jedno oczko przewagi nad czterema drużynami i dwa nad piętnastym Rosanowem. Oznacza to, że w przypadku równej ilości punktów o miejscu będą decydować wyniki bezpośrednich spotkań.

Aby być spokojnym o swój czwarto ligowy byt zespół z Wiśniowej musi zebrać w kolejnych meczach około 20 punktów co jest zadaniem niezwykle trudnym. Tym bardziej, że przed nim ciężkie mecze z Widzewem, Omegą, Zjednoczonymi Stryków czy Zawiszą Rzgów. Nie oznacza to, że można już sobie dopisać punkty z pozostałymi drużynami, tym bardziej gdy są one w takiej samej sytuacji jak Andrespolia.

O wczorajszej porażce w Bełchatowie trzeba jak najszybciej zapomnieć ale dopiero po wyciągnięciu wniosków z jej przyczyn i zastanowieniu się co zrobić aby taka sytuacja się więcej nie powtórzyła. Każdy następny mecz będzie tym z kategorii „o sześć” punktów i w każdym będzie konieczna maksymalna koncentracja przez cały czas trwania pojedynku. Zbyt dużo punktów jest tracone poprzez jej brak czy indywidualne błędy (mecze z Paradyżem, Pilicą, Rosanowem czy Jutrzenką). A tę drużynę bez wątpienia stać na walkę o środkowe lokaty tabeli bez stresowania swoich kibiców utrzymaniem i oglądania się na wyniki innych drużyn.