Tylko punkty się liczą

35 kolejkę otworzył już dziś mecz Zjednoczonych Bełchatów i Omegi Kleszczów który pewnie wygrali bełchatowianie 3:0. Jutro dalsze mecze IV ligi ale też ostatnia kolejka III ligi łódzko – mazowieckiej która da nam odpowiedź ile zespołów z województwa łódzkiego spadnie szczebel niżej. Na chwilę obecną są to Termy Ner Poddębice, Warta Działoszyn i Warta Sieradz. Pewnym utrzymania jest tylko Pelikan Łowicz. Pozostałe drużyny – ŁKS, Lechia Tomaszów Maz. i Sokół Aleksandrów Ł. zapewnić sobie utrzymanie bez względu na wynik meczu Świt Nowy Dwór Maz. oraz Ursus – Pelikan Łowicz muszą wygrać. Wystarczy, że jedna z tych drużyn przegra Świt pokona Start może spowodować, że do IV ligi spadną cztery zespoły z ziemi łódzkiej jeżeli baraży o II ligę nie wygra Polonia Warszawa.

Łódzką IV ligę na chwilę obecną opuszczają Stal Głowno, Mazovia Rawa Maz. i Orzeł Nieborów. Nikłe szanse na utrzymanie mają Astoria Szczerców i LKS Rosanów. Najciekawiej zapowiada się walka pomiędzy drużynami które zajmują miejsca 10 – 15 czyli Mechanikiem, Zawiszą Pajęczno, Polonią , Andrespolią , Borutą i Włókniarzem gdyż różnica punktowa pomiędzy nimi jest tak mała, że wystarczą jedna lub dwie porażki aby znaleźć się na miejscach spadkowych. Spokojnie spać też nie może drużyna z Przedborza a nawet rzgowski Zawisza.

Przed Andrespolią stoi niezwykle trudne zadanie. Wygrać z Widzewem. I nie chodzi tu o prestiż ale o utrzymanie się „Wiśniówki” w gronie czwartoligowców. Porażka zepchnie ją w odmęty spadku a remis… też niewiele da. Pozostaje tylko jedno – walczyć o komplet oczek. Na dzień dzisiejszy jest tyle zmiennych, że określenie ilości punktów potrzebnych do utrzymania jest praktycznie niemożliwe a też może być i zwodnicze.

Faworyt niedzielnego spotkania Widzew, na pewno będzie dążył do podtrzymania niezwykle imponującej passy 15 meczów bez porażki oraz do jak najszybszego zapewnienia sobie awansu. Obecnie ma 5 punktów przewagi nad Paradyżem, który jutro podejmuje u siebie Rosanów. Z kolei Andrespolia traci 2 punkty do Polonii i Zawiszy Pajęczno. Polonia zagra u siebie z outsiderem tabeli Stalą Głowno natomiast piłkarzy z Pajęczna czeka trudniejsza przeprawa w Strykowie.

Tracący 2 punkty do „Wiśniówki” zgierski Boruta wyjeżdża do Radomska. Zwycięstwo w tym meczu pozwoli zgierzanom na wyrwanie się z grupy spadkowej. Zajmujący 15 pozycję Włókniarz też ma przed sobą ciężkie zadanie gdyż czeka go wyjazd do Bełchatowa na mecz z rezerwami GKS. Po walkowerach przyznanych najpierw Jutrzence a ostatnio Polonii zespół z Zelowa stracił 6 punktów i spadł na 15 pozycję i aby myśleć o utrzymaniu musi to spotkanie wygrać.

Dlatego tak ważny dla Andrespolii jest niedzielny mecz z Widzewem.