Sobotnia prezentacja seniorów Andrespolii

W prawie 40 stopniowym upale rozpoczęły się przygotowania do prezentacji drużyny seniorskiej Andrespolii która w przyszłą sobotę zadebiutuje w rozgrywkach IV ligi łódzkiej. Były kiełbaski z grilla, napoje chłodzące a na trybunach zasiadł prawie komplet publiczności. Jednak zanim zaczęła się prezentacja na boisko wyszli piłkarze Andrespolii i Startu Brzeziny z roczników 2003/2004 którzy rozegrali miedzy sobą towarzyskie spotkanie. Pomimo lejącego się z nieba żaru chłopcy obydwu drużyn stoczyli zacięty pojedynek który z zainteresowaniem obserwowali nie tylko rodzice ale i schodzący się coraz tłumniej kibice. W tym starciu lepsi okazali się młodzi piłkarze z Wiśniowej Góry, ale brawa za postawę należą się również chłopcom z Brzezin.

Po meczu drużyn młodzieżowych nastąpiła zasadnicza część programu czyli przedstawienie piłkarzy którzy rozpoczną sezon 2015 / 2016 w zielono – biało – niebieskich strojach. I tak w barwach „Wiśniówki” wystąpią:

Bramkarze:

Dawid Kulpa, Wojciech Urbański, Mateusz Turkowski, Patryk Krajewski

Obrońcy:

Adam Chyliński, Kamil Milczarek, Mateusz Turek, Paweł Leonow, Marcin Lipski, Konrad Jankowski, Krzysztof Ciszewski, Rafał Wierucki,

Pomocnicy:

Kamil Gumel, Witold Kurzawa, Damian Kopa, Przemysław Wilk, Marcin Jaśkiewicz, Hubert Mikołajczyk, Norbert Dulas, Wojciech Siuta, Damian Estemberg, Mateusz Wierucki, Szymon Rutkowski, Rafał Kuchciak, Daniel Grzybowski, Sebastian Mucha, Sławiński Patryk

Napastnicy: Marcin Pytlowski, Jakub Jarmoliński,

A zawodników przedstawiał kibicom Dawid Saj z Łódzkiego Futbolu.

Na koniec rozegrany został mecz sparingowy pomiędzy pierwszymi zespołami Andrespolii i Startu Brzeziny. Trener Karasiński sprawdził w nim 22 graczy wystawiając po jednym zespole w każdej połowie. Niestety mecz zakończył się porażką Wiśniowej Góry 2:3, do przerwy 1:1. Andrespolia już w 11 minucie objęła prowadzenie po błędzie obrońcy gości który naciskany przez Rafała Kuchciaka wpakował piłkę do własnej bramki. Wynik 1:0 świecił się na tablicy tylko przez 3 minuty kiedy to Patryk Krauze skutecznie wykorzystał niezdecydowanie piłkarzy „Zielonych” na własnym polu karnym popisując się skuteczną dobitką. W 55 minucie po szybkim i zdecydowanym rajdzie Sebastiana Muchy środkiem boiska i jego precyzyjnym strzale Andrespolia objęła prowadzenie. Niestety dwa błędy, w 70 i 85 minucie naszych zawodników sprawiły, że goście objęli prowadzenie. Najpierw na listę strzelców wpisał się po raz drugi Patryk Krauze a po nim Maciej Pakulski.

Teraz Andrespolię czeka już ostatni tydzień przygotowań gdyż 15 sierpnia zadebiutują w IV lidze meczem z KS Paradyż na własnym boisku. Początek o godzinie 18:00.