Porażka z Omegą stawia pod znakiem zapytania ligowy byt

W przedostatniej kolejce ligowej Andrespolia została pokonana w Kleszczowie przez Omegę 1:3. Do przerwy był wynik bezbramkowy. Pierwszą bramkę zdobyła "Wiśniówka" po strzale Damiana Kopy gdy piłka po rykoszecie wpadła do siatki gospodarzy, Była to 57 minuta spotkania.

Niestety, dalsze bramki strzelali w tym meczu już tylko gospodarze. I tak w 69 minucie wyrównał Łukasz Roczek a trzy minuty później na 2:1 wynik podwyższył Adrian Ociepa. Trzecia bramka padła na minutę przed końcem regulaminowego czasu ze strzału Krzysztofa Kowalskiego.

Po tym spotkaniu Andrespolia spadła na 14 pozycję i ma tyle samo punktów co zgierski Boruta (44). Punkt przewagi nad nami ma zelowski Włókniarz który pokonał Orła 4:1. O tym, kto opuści w przyszłą sobotę IV ligę zadecydują mecze w Wiśniowej Górze gdzie Andrespolia podejmować będzie spadkowicza Astorię Szczerców, w Zgierzu gdzie Boruta spotka się z Zawiszą Rzgów oraz w Zelowie gdzie Włókniarz grać będzie z Zawiszą Pajęczno.

Aby się utrzymać Andrespolia nie może osiągnąć gorszego rezultatu w sobotnim meczu niż Boruta. W przypadku zwycięstwa obu zespołów wyższe miejsce przy tej samej ilości punktów zajmie Andrespolia dzięki lepszemu bilansowi w meczach bezpośrednich. remis lub porażka przy zwycięstwie Boruty sprawia, że to zgierzanie nas wyprzedzają.

O ligowy byt walczy również Włókniarz Zelów, który może spaść w przypadku porażki bądź remisu z Pajęcznem w przypadku wygranych spotkań przez "Wiśniówkę" i "Sowy". Ale o tym przekonamy się 18 czerwca około godziny 19:20 gdy zabrzmi ostatni gwizdek sędziego w sezonie 2015 / 2016.

Do lig okręgowych zostały zdegradowane: Stal Głowno, Mazovia Rawa Mazowiecka (oba zespoły to beniaminki), Orzeł Nieborów, LKS Rosanów i wspomniana już Astoria Szczerców.