Pięć bramek Sebastiana Radzio w meczu z Termami

Piłkarze Andrespolii Wiśniowa Góra zanotowali 18. zwycięstwo w tym sezonie ligowym. 25 kwietnia rozbili przed własną publicznością 6:2 Termy Uniejów.

Od samego początku spotkania przewagę zyskała Andrespolia, która spokojnie rozgrywała piłkę i co chwilę gościła pod polem karnym gości. Już w 6 minucie meczu wynik mógł otworzyć Sebastian Radzio, który w sytuacji „sam na sam” nie zdołał pokonać Michała Warcholińskiego. W 10 minucie gry Szymon Szafoni dograł piłkę do Sebastiana Radzio, ale strzał Naszego najskuteczniejszego zawodnika okazał się niecelny. Dwie minuty później na mocny strzał z ok. 25m. zdecydował się Dawid Fajks, jednak bramkarz gości z trudem obronił. W 14 minucie spotkania cieszyliśmy się z pierwszego gola. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu w pole karne przez Przemysława Wilka, mocnym strzałem z bliskiej odległości popisał się Szymon Szafoni, który otworzył wynik meczu. Trzy minuty później prowadziliśmy już 2:0. Robert Świątnicki doskonale podał do Sebastiana Radzio, który bez najmniejszych problemów pokonał Michała Warcholińskiego. W 21 minucie ten sam zawodnik pokusił się na strzał z ok. 20m., ale piłka minimalnie poszybowała nad poprzeczką. Do głosu doszli także goście. W 26 minucie gry na strzał z ok. 20m. zdecydował się Przemysław Nowak, który pokonał Damiana Głębskiego. W 35 minucie meczu zawodnicy z Uniejowa doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego mocny strzał oddał Mateusz Spychalski, który zdołał pokonać Naszego bramkarza. Już w 43 minucie spotkania ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Michał Polit popisał się doskonałym podaniem do Sebastiana Radzio, który po raz kolejny w sytuacji „sam na sam” zdołał pokonać Michała Warcholińskiego. Do szatni schodziliśmy więc z wynikiem 3:2.

Druga połowa to już koncert w wykonaniu piłkarzy Andrespolii. W 46 minucie trener Krzysztof Kamiński zdecydował się za zmianę. Za Dominika Joachimiaka na placu gry zameldował się Tomasz Niżnikowski. Andrespolia kontrolowała przebieg rywalizacji, a piłkarze Term Uniejów nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Damiana Głębskiego. W 55 minucie gry na mocny strzał z ok. 20m. zdecydował się Sebastian Radzio, który ustanowił hat tricka. Minutę później ten sam zawodnik również zdecydował się na strzał z dystansu, jednak tym razem piłka poszybowała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Michała Warcholińskiego. W 75 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony przez Jana Rychtę oddał strzał głową z bliskiej odległości, ale i tym razem nie zdołał pokonać bramkarza gości. W 77 minucie spotkania Sebastian Radzio wszedł w pole karne przyjezdnych i sprytnym strzałem z „fałsza” strzelił swojego 4 gola. Minutę później po odebranej piłce wyprowadziliśmy kontratak. Dawid Fajks wszedł w pole karne gości i bardzo dobrze dograł piłkę do nadbiegającego Sebastiana Radzio, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. W ten sposób strzelił swojego 5 gola w meczu. W 85 minucie meczu trener Krzysztof Kamiński dokonał kolejnej zmiany. Za doskonale grającego w tym spotkaniu Sebastiana Radzio na placu gry pojawił się Sebastian Mucha. W końcówce spotkania przysłowiową kropkę nad "i" mógł postawić Jan Rychta, który w sytuacji „sam na sam” nie zdołał pokonać bramkarza gości, ponieważ piłka minimalnie przeleciała obok słupka.

Bez wątpienia był to najlepszy mecz „Wiśniówki” w rundzie wiosennej. Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, która stworzyła sobie więcej dogodnych sytuacji oraz oddała więcej strzałów na bramkę. Samych bramek mogło być więcej, ale przeszkodził w tym na pewno bramkarz Term Uniejów Michał Warcholiński. Wszystkim zawodnikom należą się wielkie brawa, ponieważ od samego początku grali z wielkim zaangażowaniem, wolą walki i chęcią zwycięstwa.

Sebastian Radzio z dorobkiem 33 goli umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.