Łódzka klasa okręgowa na półmetku.

Na półmetku rundy jesiennej wyraźnie zarysował się podział tabeli w łódzkiej klasie okręgowej. Nie przesądza on jeszcze o końcowych rezultatach poszczególnych drużyn w tym sezonie ale pozwala wyciągnąć już pierwsze wnioski.

Otóż interesująca nas tabela podzieliła się jakby na trzy grupy. Do pierwszej zaliczamy drużyny zajmujące miejsca od 1 do 3, czyli Andrespolię, Stal Głowno i Włókniarza Pabianice. Pierwsza w tabeli Andrespolia ma 21 punktów i wyprzedza Stal Głowno (19 pkt) i Włókniarza Pabianice (17 pkt). Te drużyny zaliczane były do faworytów rozgrywek i swą grą potwierdziły to. W ósmej kolejce wszystkie trzy drużyny odnotowały zwycięstwa.

Drugą grupę, stanowi 11 zespołów na miejscach od 4 do 14. Różnica pomiędzy czternastym KKS Koluszki a a czwartym PTC Pabianice wynosi tylko 4 punkty. Niespodzianką tu mogą być niskie pozycje Orła Parzęczew (10 miejsce z 11 punktami) oraz Startu Brzeziny (12 miejsce i 10 punktów). Niespodziewanie wysoko bo na 7 miejscu w tabeli plasuje się beniaminek z Ostrów. Natomiast w najważniejszym meczu drużyn z tej grupy Orzeł Parzęczew przegrał z Włókniarzem Konstantynów 1 – 2.

Ostatnia grupa to miejsca spadkowe. Niestety są na nich dwie pozostałe drużyny z naszego regionu czyli Polonia Andrzejów i LZS Justynów. W ostatnim meczu piłkarze z Justynowa ulegli Włókniarzowi Pabianice 0 – 3, a Polonia drużynie Stali Głowno 2 – 3. Piłkarze z Andrzejowa bliscy byli ogromnej niespodzianki bo do 80 minuty prowadzili w Głownie 1 – 0. Niestety, ostatnie dziesięć minut i doliczony czas gry były zabójcze dla przyjezdnych. Stracili 3 bramki i 3 punkty.