Echa 9 kolejki. Andrespolia umacnia się na fotelu lidera.

W ostatniej kolejce klasy okręgowej nie było niespodzianek. Te drużyny które miały wygrać – wygrały. Andrespolia pokonała pewnie na wyjeździe rezerwy Sokoła dzięki czemu umocniła się na szczycie tabeli a jej przewaga do drugiej Stali Głowno wzrosła do czterech punktów. A to wszystko również za sprawą remisu pomiędzy wspomnianą Stalą a PTC Pabianice. Stalowcy po klęsce w Pucharze Polski z A – klasową Krośniewianką aż 0 – 7 bardzo chcieli się zrehabilitować. Niestety, pomimo że PTC nie postawiło im wysoko poprzeczki zaledwie zremisowali. Co prawda piłkarze z Głowna grali od 24 minuty w „dziesiątkę” gdy czerwień za faul na piłkarzu PTC zobaczył bramkarz gospodarzy Smurzyński. W bramce zastąpił go etatowy pomocnik K. Suchenek. Prowadzenie Stali dał aktualny lider tabeli strzelców Lebioda a wyrównał w 75 minucie Hiler. Co ciekawe kilka minut później za drugą żółtą kartkę musiał opuścić boisko bramkarz PTC Znojek. Na razie w Głownie mają problem kto zastąpi Smurzyńskiego w najbliższym meczu ligowym z KKS Koluszki.

Swoje mecze wygrali Włókniarz Pabianice, Start Brzeziny, Włókniarz Konstantynów, Orzeł Parzęczew i Zawisza Rzgów. Dzięki wygranej 1 – 0 z Ostrovią Ostrowy piłkarze z Brzezin awansowali na 4 pozycję w tabeli. Niestety, przegrały swoje mecze LZS Justynów 1 – 2 z Zawiszą a Polonia została rozbita przez parzęczewian. Wydaje się, że piłkarzy z Andrzejowa przed spadkiem może uratować tylko cud gdyż tracą do bezpiecznej 13 pozycji aż 10 punktów. W niewiele lepszej sytuacji jest drużyna z Justynowa która zgromadziła na swoim koncie tylko 4 punkty. Liczymy na to, że zarówno Polonia jak i LZS przebudzą się w końcu i zaczną punktować w kolejnych meczach czego im serdecznie życzymy.

Na zdjęciu: Mecz Sokół II - Andrespolia. Do piłki skacze Karolak (Sokół) a usiłuje mu przeszkodzić Paweł Leonow. (foto:mk)