Echa 3 kolejki łódzkiej okręgówki. Metamorfoza Andrespolii i trzecie z rzędu zwycięstwo Włókniarza Pabianice.

W ostatniej kolejce możemy odnotować cztery niespodzianki. Wysokie zwycięstwo Andrespolii w Rzgowie nad tamtejszym Zawiszą, porażkę Orła Parzęczew z Ostrovią Ostrowy oraz remisy Startu Brzeziny z Sokołem Aleksandrów i Włókniarza Konstantynów z KKS Koluszki.

O meczu „Wiśniówki” z Zawiszą pisaliśmy już w relacji. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze „zielono – biało – niebieskich” awansowali na 5 pozycję w tabeli i z dorobkiem 6 punktów nie stracili kontaktu z czołówką. Niezbyt dobrze wiedzie się Startowi Brzeziny który zremisował 2 – 2 z aleksandrowskim Sokołem. Pomimo dwukrotnego prowadzenia piłkarzom Startu nie udało się dowieźć cennego zwycięstwa do końca i stracili bramkę w ostatniej sekundzie spotkania. Po zdobyciu wyrównującego trafienia przez Marcina Pętalę sędzia odgwizdał koniec spotkania. W pierwszej połowie piłkarze Sokoła nie wykorzystali rzutu karnego. Potknięcie zaliczyła również drużyna Włókniarza Konstantynów która u siebie zremisowała z Kolejarzami z Koluszek 2 – 2 i spadła na 3 miejsce w tabeli. Ale największym zaskoczeniem jest zwycięstwo 2 – 1 beniaminka z Ostrów nad wiceliderem naszej ligi z ubiegłego sezonu parzęczewskim Orłem. Pierwsze zwycięstwo Ostrovia zapewniła sobie po strzałach Rafała Iwańskiego i Przemysława Burdyka. Bramkę dla Orła strzelił Tomasz Czajkowski.

Nadzwyczaj dobrze spisuje się w tym sezonie GLKS Dłutów który pokonał na wyjeździe rezerwy Zjednoczonych 2 - 1. Po trzech kolejkach piłkarze z Dłutowa zajmują 4 miejsce z identycznym dorobkiem punktowym (7 pkt) jak Stal Głowno i Włókniarz Konstantynów. Zgodnie z oczekiwaniami swój mecz wygrali Stalowcy z Głowna. Niestety, tym razem zdobyli 3 punkty kosztem drużyny z Justynowa. Do 59 minuty piłkarze z Justynowa remisowali 1 – 1 a pozostałe bramki padły w ostatnich 30 minutach. Od 72 minuty Justynów grał w „10” po faulu obrońcy na polu karnym. Dzięki temu zwycięstwu Stal objęła fotel wicelidera. Na pierwszym miejscu jest drużyna Włókniarza Pabianice która zwycięstwem 3 – 1 nad uniejowskimi Termami przewodzi stawce z przewagą 2 punktów. Termalnym nie pomogło ani prowadzenie 1 – 0 w pierwszej połowie ani fakt, że przez większość drugiej połowy gospodarze grali w dziesięciu. Włókniarz jest w tej chwili jedyną drużyną z kompletem punktów.

Nie powiodła się również wyprawa innej drużynie z naszego sąsiedztwa. Tym razem Polonia Andrzejów przegrała z PTC Pabianice 0 – 2. Jest to trzecia z kolei porażka w tych rozgrywkach. Dotychczas tylko Polonia i LZS Justynów nie zdobyły żadnego punktu co jest tym bardziej smutne, że obie drużyny pochodzą z naszego regionu a ich mecze z Andrespolią zawsze elektryzowały kibiców.