Andrespolię czeka trudny mecz w Bełchatowie

Jutro kolejny dzień zmagań łódzkich czwartoligowców. Andrespolia po ostatnim remisie z Jutrzenką wyjeżdża do Bełchatowa na mecz ze Zjednoczonymi, którzy obecnie zajmują 4 pozycje w tabeli. Do Paradyża tracą punkty a jeden do Widzewa.

„United” do 11 do 25 kolejki nie przegrali żadnego spotkania a tylko trzy zremisowali. W 26 kolejce niespodziewanie znaleźli pogromców we Włókniarzu Zelów z którym przegrali 0:3. Jednak w następnej kolejce się zrehabilitowali i w inauguracyjnym meczu na nowym obiekcie bez skrupułów odprawili broniącą się przed spadkiem Mazovię z bagażem sześciu bramek.

Drużyna z Bełchatowa spisuje się rewelacyjnie w tych rozgrywkach chociaż jest beniaminkiem. Przed sezonem nikt nie przypuszczał, że będzie skutecznie walczyć o awans do III ligi. Średnio „Błękitni” strzelają trochę ponad dwie bramki w meczu (2.19) a tracą 1.19. Drużyna gra skuteczniej w charakterze gospodarzy 9 zwycięstw – 1 remis – 2 porażki i stosunek bramek 32 – 10. Bilans meczów wyjazdowych ma nieco gorszy 9 zwycięstw – 3 remisy - 3 porażki a bilans bramkowy 27 – 22. W meczach „u siebie” są bardziej bramkostrzelni zdobywając średnio 2.67 bramki na mecz i tracąc 0.83 bramki w meczu. To sprawia, że przed Andrespolią stoi kolejne trudne wyzwanie gdyż Zjednoczeni aby liczyć się w walce o awans nie mogą sobie pozwolić na stratę kolejnych punktów.

„Wiśniówka” która utrzymała 9 pozycję ma przed sobą kolejny cel – dołączyć do grupy drużyn z górnej części tabeli czyli do Jutrzenki, Pilicy, Omegi i Zjednoczonych Stryków gdyż dotychczasowy zapas punktowy nad strefą spadkową jest zbyt mały.

Mecz rozpocznie o godzinie 17:00 na obiekcie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej. poprowadzi je sędzia Michalak ze Skierniewic.