Czy Andrespolia zastopuje Włókniarza?

W najbliższą sobotę seniorzy Andrespolii zmierzą się na wyjeździe z Włókniarzem Zelów. Po dwóch porażkach rzędu nastroje w drużynie nie są najlepsze a kolejna przegrana postawi duży znak zapytania om możliwości utrzymania się w IV lidze.

Zespół z Wiśniowej Góry wiosnę rozpoczął dużo lepiej niż rundę jesienną gdyż w 10 meczach zdobył 12 punktów przy ośmiu na jesieni. Jednak okazało się to zbyt mało aby utrzymać się poza strefą spadkową tym bardziej, że drużyny które dotychczas wyprzedzaliśmy zgromadziły większy zapas punktowy. I tak Zawisza Pajęczno i Boruta po 16, Włókniarz Zelów 13 i Mazovia 12.

Teraz na drodze staje zespół Włókniarza Zelów. Drużyna która jesienią zajmowała 14 pozycję z 24 punktami i o jedno oczko wyprzedzała Andrespolię. Start wiosenny dla zelowian był fatalny. W pierwszych sześciu meczach zdobyli tylko jeden punkt. Pierwszym sygnałem, że może to być groźny zespół było zwycięstwo 3:0 nad Jutrzenką Warta zweryfikowane później jako walkower na korzyść „Juve” gdyż w drużynie niebieskich grał nieuprawniony piłkarz. Ale ostatnie cztery mecze to pasmo nieprzerwanych zwycięstw. „Włókniarze” odprawiali z zerowym kontem punktowym kolejno Zjednoczonych Bełchatów, Astorię , Mazovię i Paradyż. To wystarczyło aby wyrwać się z miejsc spadkowych.

Andrespolia aby myśleć o utrzymaniu musi zacząć też wygrywać mecze. I nie ma już znaczenia które miejsce zajmuje drużyna przeciwna i jak ułożą się wyniki innych spotkań. Do końca zostało jeszcze tylko 9 kolejek. Dziewięć trudnych meczy z których każdy będzie meczem ostatniej szansy. A Andrespolia już nie raz pokazała, że umie wygrywać takie mecze. I na to liczymy.

Włókniarz Zelów to klub z tradcjami. Powstał w 1922 roku jako Towarzystwo Sportowe w Zelowie. Tuż przed II wojną TS zmieniło nazwę na Zelowski Klub Sportowy oraz przystąpiło do Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. W latach siedemdziesiątych klub zmienił nazwę na ZKS „Włókniarz” gdyż patronat nad nim objęły zelowskie zakłady bawełniane. Najwyższa klasa rozgrywkowa w jakiej brał udział klub to III liga.

We Włókniarzu Zelów występowali min. Wiesław Surlit, Krzysztof Surlit, Jacek Berensztajn, Grzegorz Robakiewicz, Sylwester Szkudlarek, Robert Górski oraz Jakub Tosik. Barwy klubowe: niebiesko – biało – zielone.