Andrespolia 2003 trzecia w województwie łódzkim

Andrespolia 2003 zajęła 3 miejsce w finałach turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego organizowanego przez Łódzki Związek Piłki Nożnej. Nasi piłkarze w fazie grupy B rozgrywali swoje mecze z Ceramiką Opoczno, Olimpią Chąśno i Wartą Sieradz. W grupie A spotkały się drużyny GKS Ksawerów, Mazovii Tomaszów Maz., Jutrzenki Drzewca oraz WKS Wieluń.

W pierwszym meczu Andrespolia zmierzyła się Ceramiką Opoczno. W 5 minucie bramkę dla naszego zespołu zdobył strzałem z dystansu Kacper Makulski. Niestety, potem nasz zespół oddał inicjatywę drużynie z Opoczna która w 7 i 8 minucie po indywidualnych błędach strzeliła na dwie bramki. Mecz zakończył się naszą porażką 1 – 2. Teraz aby awansować piłkarze z Wiśniowej Góry musieli wygrać dwa pozostałe mecze a i tak nie było pewności czy wyjdziemy z grupy.

W drugim meczu naszym przeciwnikiem był silny zespół Warty Sieradz. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 1 – 0 po strzale Kuby Grodzkiego w 6 minucie. Co prawda mieliśmy jeszcze trzy stuprocentowe sytuacje na podwyższenie wyniku ale zabrakło przysłowiowego szczęścia.

W ostatnim meczu grupowym naprzeciwko Andrespolii stanęła drużyna Olimpii Chąśno. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7 – 0 dla nas a bramki strzelali: Kuba Włodarczyk – 3, Kuba Grodzki, Wojtek Turczyn i Kacper Makulski po 1. Jedna bramka padła po strzale samobójczym gdy zawodnik Olimpii chciał wybić piłkę po strzale Kuby Grodzkiego.

W półfinale trafiliśmy na dobrze grający zespół Mazovii Tomaszów Maz. Niestety pierwsze pięć minut spotkania przesądziło o jego przebiegu gdy wskutek błędów pozwoliliśmy wbić sobie cztery bramki. Po starcie czwartej bramki nasza drużyna rzuciła się do ataków spychając Mazovię do obrony i zdobywając w 8 i 9 minucie dwie bramki po strzałach Mateusza Malca i Kacpra Makulskiego. Mieliśmy jeszcze dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. W 10 minucie strzałem z rzutu wolnego Mazovia zdobyła piątą bramkę i mecz zakończył się wynikiem 2 – 5.

W drugim półfinale spotkały się zespoły GKS Ksawerów i Ceramiki Opoczno. Lepsi w tym pojedynku okazali się piłkarze z Ksawerowa którzy zwyciężyli 1 – 0.

Mecz finałowy pomiędzy Mazovią a GKS Ksawerów zakończył się zwycięstwem drużyny GKS – u 2 – 1.

Ostateczna kolejność turnieju:

1. GKS Ksawerów 2. Mazovia Tomaszów Maz. 3. Andrespolia 2003 i Ceramika Opoczno

Najlepszym piłkarzem w drużynie Andrespolii został Mateusz Malec.

Skład Andrespolii: Krawczyk, Malec, Sadura, Telestak, Makulski, Maślanko, Włodarczyk, Grodzki, Turczyn, Kowalski P., Żurawski

Do ścisłego finału weszły po dwie drużyny z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej (GKS Ksawerów o Andrespolia Wiśniowa Góra) oraz Piotrkowskiego Związku Piłki Nożnej (Ceramika Opoczno i Mazovia Tomaszów Maz.). Dla klubu z Wiśniowej Góry trzecie miejsce w rozgrywkach wojewódzkich jest największym sukcesem od chwili powołania do życia sekcji dziecięcych czyli od czerwca 2012 roku. Dzięki stworzonym warunkom oraz pracy trenerów Jonczyka i Smorawskiego nasze drużyny są coraz bardziej rozpoznawalne nie tylko w Łodzi ale również i w województwie.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że coraz częściej zespoły z mniejszych ośrodków (np. Andrespol i Ksawerów) zaczynają odgrywać w szkoleniu młodzieży i osiąganych wynikach coraz lepsze rezultaty i skutecznie rywalizują z wychowankami klubowych marek. Daje to nadzieję na przyszłość, że piłka nożna w Polsce powoli zacznie się odradzać i opierać na wychowankach rodzimych klubów.