Zapowiedź meczu Stal Głowno – Andrespolia

W piętnastej (ostatniej) kolejce łódzkiej Klasy Okręgowej piłkarzy Andrespolii Wiśniowa Góra czeka wyjazd do Głowna. Podopieczni trenera Krzysztofa Kamińskiego zmierzą się z miejscową Stalą w sobotę 11 listopada o godzinie 13:00.

Kilka słów o rywalu

Stal Głowno to aktualnie piąta siła łódzkiej Klasy Okręgowej. Głownianie w dotychczasowych czternastu spotkaniach zgromadzili dwadzieścia osiem punktów, na co złożyło się dziewięć zwycięstw, cztery przegrane i jeden remis. „Stalówka” zdobyła przy tym czterdzieści goli, tracąc ich dziewiętnaście. Najskuteczniejszymi strzelcami naszego sobotniego rywala są Radosław Kuciński i Łukasz Nagański. Warto zauważyć, że Stal Głowno na własnym obiekcie strzela dużo goli i spisuje się nieco lepiej niż na wyjazdach. W dotychczasowych rozegranych meczach zespół u siebie zdobył 15 pkt, zdobył w nich 21 goli, a stracił zaledwie 9. Na wyjazdach „stalówka” zdobyła 13 pkt, strzeliła 19 goli, a straciła 10.

Warto przypomnieć, że obie drużyny rywalizowały ze sobą kilkukrotnie. Ostatnie mecze Andrespolia rozgrywała ze Stalą Głowno jeszcze w IV lidze w sezonie 2015/2016. Wówczas w rozegranym meczu na wyjeździe zremisowaliśmy 3:3, natomiast u siebie pokonaliśmy Głowno 2:1.

Autor: Paweł Banach