Mecz na szczycie w Wiśniowej Górze

Mecz na szczycie w Wiśniowej Górze

Już w najbliższą niedzielę (15 kwietnia) piłkarzy Andrespolii czeka kolejny mecz w walce o punkty w łódzkiej Klasie Okręgowej. Do Wiśniowej Góry zawita Zawisza Rzgów. Początek spotkania o godzinie 11:00 na stadionie przy ulicy Czajewskiego 1.

Kilka słów o rywalu

Zawisza Rzgów zajmuje aktualnie 3 miejsce w ligowej tabeli. Spadkowicz z czwartej ligi zgromadził w tym sezonie 38 punktów, na co złożyło się 12 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki. Gracze ze Rzgowa strzelili łącznie 57 goli, a stracili 22.

Warto zwrócić uwagę, iż Zawisza Rzgów w dotychczasowych meczach „u siebie” zdobył 17 punktów (z 24). Na wyjazdach rywalom idzie lepiej, ponieważ zdobyli 21 punktów (z 30). To pokazuje jak trudnym i wymagającym zespołem jest Zawisza. Najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny ze Rzgowa są jak dotąd Damian Marcioch (10) oraz Patryk Przybylski (5).

Początek rundy rewanżowej sezonu 2017/2018 nie jest jednak udany dla podopiecznych trenera Michała Osińskiego. Zespół w 16 kolejce tylko zremisował 1:1 z GKS Bedlno, następnie przegrał na wyjeździe 3:0 z Rosanowem, a w ostatniej kolejce uległ u siebie 1:0 PTC Pabianice. Jak łatwo zauważyć drużyna w 3 pierwszych kolejkach rundy „wiosennej” zdobyła tylko jedną bramkę.

Warto przypomnieć, że w tym sezonie Andrespolia i Zawisza Rzgów rywalizowały już ze sobą. Miało to miejsce w 4 kolejce, wówczas padł remis 1:1.

Autor: Paweł Banach

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości