Echa środowych meczy w lidze okręgowej. Ostrovia Ostrowy nieoczekiwanym wiceliderem tabeli.

Ostatnia kolejka ligowa w łódzkim okręgu raczej przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Andrespolia wygrała derbowe spotkanie z Polonią Andrzejów dzięki czemu umocniła się na pozycji lidera. Co prawda odległość punktowa może stopnieć do dwóch punktów gdyż mecz Stali Głowno ze Startem Brzeziny przeniesiony na późniejszy termin, podobnie jak spotkanie uniejowskich Term z Włókniarzem Konstantynów.

Z dużym zaskoczeniem przyjęli kibice remis Włókniarza Pabianice ze Zjednoczonymi Stryków. Wynik 1 – 1 jest na pewno porażką drużyny spod znaku „Trzech Koron” która od trzech kolejek nie odniosła zwycięstwa. Nie spełniły się też nadzieje kibiców ze Rzgowa. Ich drużyna po ostatnim wysokim zwycięstwie nad Stalą przegrała 1 – 4 wyjazdowy mecz z orłami z Parzęczewa.

Podzieliły się punktami drużyny z Dłutowa i Koluszek. Wydaje się, ze remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. W meczu Sokoła Aleksandrów z PTC Pabianice padło aż 9 goli a mecz zakończył się zwycięstwem „Cyklistów” z Pabianic 6 – 3. Co prawda „Sokoły” wygrywały do przerwy 2 – 1 ale kilka błędów w drugiej części pozwoliło wyjść „Fioletowym” na prowadzenie 4 – 3. W ostatnim kwadransie gospodarze grali w „dziewiątkę” gdy po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Piątkowski a niedługo potem, za faul na polu karnym czerwony kartonik zobaczył bramkarz Dębowski.

Rewelacja obecnych rozgrywek Ostrovia Ostrowy tym razem pokonała u siebie 2 – 0 LZS Justynów i obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli z 11 punktami. Piłkarze z Justynowa kończyli również mecz w „dziewiątkę” po kartkach za faule. Drużyna z Justynowa z 1 punktem zajmuje przedostatnie miejsce przed Andrzejewską Polonią która pozostaje jako jedyny zespół z zerowym kontem punktowym. Na usprawiedliwienie drużyny może być młody wiek większości piłkarzy oraz to, że zespół rozgrywa wszystkie swoje spotkania na boiskach przeciwników powodu renowacji murawy.