Cenne zwycięstwo w upale

Cenne zwycięstwo w upale

Aż 7 bramek padło w upalne niedzielne popołudnie na boisku w Aleksandrowie Łódzkim w meczu rezerw Sokoła i Andrespolii. Już w 11 minucie zaniosło się na sensację po objęciu prowadzenia przez gospodarzy. Na szczęcie goście zaatakowali i 7 minut później wyrównującą bramkę zdobył Świątnicki z podania Radzio. W 29 minucie Andrespolia prowadziła 2:1 (bramka Wachowca i asysta Świątnickiego). Na 3 minuty przed końcem pierwszej części ponownie na listę strzelców wpisał się Świątnicki a Radzio asyst.

Pierwsza połowa prowadzona była w żywym tempie a piłkarze Sokoła konsekwentnie dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Jednak już w polu karnym Andrespolii brakowało im zawodnika, który wykorzystałby wypracowane sytuacje. A tych było kilka. Jednak kończone niecelnymi strzałami a piłki, które trafiały w światło bramki bronił Kulpa. Goście natomiast nie forsowali tempa i czekali na błędy defensywy „zielono – białych”

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy po strzale Fajksa i asyście Wilka podwyższyli wynik Sarafiński. Co prawda Kulpa wyczuł w który róg będzie strzelał napastnik Sokoła a nawet sparował piłkę ale ta uderzona zbyt silne wpadła do bramki Andrespolii.

Zdobyty gol sprawił, że gospodarze złapali „wiatr w żagle” i zaczęli coraz śmielej i groźniej atakować. W 80 minucie silny strzał z 18 metrów trafia w słupek bramki Kulpy. Potem Dawid jeszcze trzykrotnie śmiałymi i świetnymi interwencjami chroni swój zespół przed utratą gola. W 90 minucie znów szczęście uśmiecha się do gości gdy po strzale z ósmego metra piłka trafia w poprzeczkę. Sędzia dolicza 4 minuty i w ostatniej wynik meczu na 5:2 ustala Niżnikowski.

11’ – 1:0 Sokół II

18’ – 1:1 Świątnicki (as. Radzio)

29’ – 1:2 Wachowiec (as. Świątnicki)

42’ – 1:3 Świątnicki (as. Radzio)

57’ – 1:4 Fajks (as. Wilk)

78’ – 2:4 Sarafiński (karny)

90’ + 4’ – 2:5 Niżnikowski

Żółte kartki: Kulpa 44’, Fajks 45’, Rychta 78’

Skład Andrespolii:

Kulpa – Wachowiec, Joachimiak, Fajks, Polit, Radzio (60’ – Niżnikowski), Staniewski, Szafoni (80’ – Podedworny), Świątnicki (88’ – Mucha), Rysta, Wilk

Rezerwa:

Głębski – Mucha, Niżnikowski, Podedworny

Tabela po 22 kolejce:

http://lodzkifutbol.pl/liga/seniorzy/okreg-lodz/lodzka-klasa-okregowa/

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości